j&j serwis
datacard
datacard

 

J&J Serwis Komputerowy oferuje wszystkim wydawcom kart plastikowych opracowane przez Datacard Group® rozwiązania do personalizacji kart: drukarki, embossery, wysoce wydajne systemy personalizacji i dystrybucji kart, urządzenia kopertujące, liczarki i materiały eksploatacyjne.

Oprócz sprzętu oferujemy także oprogramowanie umożliwiające wydawanie kart EMV, jak również aplikacje usprawniające zarządzanie centrum personalizacji. Świadczymy także pełen zakres usług doradczych i serwisowych.

 
 

 

 Instant Issuance

 

 

Instant Issuance

 

 

 

 

Olbrzymia większość kart w Polsce wydawana jest w systemie produkcji centralnej: klient zakłada konto oszczędnościowe lub składa wniosek o przyznanie karty kredytowej, a następnie czeka – około dwóch tygodni, a często dłużej – na otrzymanie karty, która umożliwi korzystanie z kredytu lub zgromadzonych na koncie środków. O ile prostsze i wygodniejsze jest wydawanie kart na miejscu, w oddziale banku, już w parę minut po złożeniu wniosku przez klienta. Nie musi on czekać na kartę, ani jej aktywować – może od razu dokonać zakupów lub wyjąc gotówkę z bankomatu. Jest to szczególnie atrakcyjne dla ludzi młodych i aktywnych, nastawionych na możliwość szybkiego dostępu do swoich pieniędzy.


Z punktu widzenia banku, jako wydawcy kart, zdecentralizowana emisja kart (tzw. instant issuance) nie wymaga rewolucyjnych zmian w oddziałach.
Personalizacja kart odbywa się na niewielkiej, prostej w obsłudze drukarce, która może stać w dowolnym miejscu w banku. Nie jest wymagany skarbiec – zapas kart (np. 500 szt.) przechowywany jest w sejfie, który jest w każdym oddziale. Nie trzeba zatrudniać dodatkowych osób – wystarczy proste przeszkolenie, by osoba obsługująca klienta była w stanie samodzielnie wydać kartę. Bezpośredni kontakt z klientem jest jednocześnie okazją do podjęcia działań marketingowych np. do zaproponowania produktów powiązanych (druga karta, ubezpieczenie, kredyt itp.) Zakres oferowanych produktów można łatwo rozszerzyć np. o naklejki czy breloczki umożliwiające płatności zbliżeniowe.

 

Niewątpliwą zaletą jest również fakt, iż przeniesienie wydawania kart na oddziały odciąża centralny ośrodek personalizacji, który może zająć się wykonywaniem i dystrybucją wznowień oraz kart wymagających specjalnej personalizacji, której nie można wykonać w oddziale.

 

Zdecentralizowana personalizacja kart cechuje się pełną skalowalnością projektu. Nie ma konieczności instalowania urządzeń we wszystkich oddziałach banku, można to zrobić tylko w wytypowanych oddziałach – obsługujących wybranych klientów (np. biznesowych), lub odznaczających się największą ilością wniosków o wydanie karty. Poszczególne oddziały mogą dysponować różnymi urządzeniami, pozwalającymi na personalizację innego rodzaju kart tj. debetowych, kredytowych, wieloaplikacyjnych. W zależności od potrzeb, posiadaną infrastrukturę można w dowolnym momencie rozbudować, dzięki czemu możliwe jest rozłożenie kosztów w czasie.

 

Zalety systemu Instant Issuance
Większe zadowolenie Klienta

Klienci nie muszą czekać pare tygodni na otrzymanie karty.  Ponadto, drukując karty na miejscu, można na bieżąco dodawać do nich nowe elementy personalizacji np. zdjęcia, logotypy partnerów banku itp.

Zwiększone bezpieczeństwo

Wydając Klientowi gotową do użycia kartę eliminuje się ryzyko zaginięcia lub kradzieży przesyłki zawierającej kartę. Możliwość wybrania przez Klienta osobistego kodu PIN także eliminuje ryzyko przechwycenia lub zaginięcia tradycyjnej przesyłki z PIN-em, jak również konieczność posiadania i utrzymywania działu zajmującego się przesyłkami PIN.

Wzrost użytkowania kart

Znaczna część kart dostarczonych przesyłką pocztową nie zostaje nigdy aktywowana i używana. Wydanie karty bezpośrednio Klientowi wiąże się z jej automatyczną aktywacją.

Wyższy zysk

Zwiększona ilość aktywowanych i używanych kart oznacza wzrost zysków instytucji wydającej karty.

Natychmiastowa wymiana karty

Banki i instytucje kredytowe emitujące karty mają pełną kontrolę nad procesem ich ponownego wydawania. W przypadku kradzieży lub zgubienia karty Klient od ręki otrzymuje duplikat. Dzięki temu minimalizowana jest strata zysków związana z okresem nieużywania karty.

Wyróżnienie marki

Instant issuance jest doskonałym, nowoczesnym narzędziem marktingowym, które może być wykorzystywane do optymalizacji programu wydawania kart płatniczych i kredytowych. Umożliwia to zwiększenie poziomu pozyskiwania i utrzymania Klientów oraz zapewnia nowe możliwości sprzedaży (cross-selling).

Klient sam wybiera PIN

Ostatnie badania przeprowadzone przez firmę Deloitte wskazują, że karty, do których PIN Klient otrzymuje w terminie późniejszym, są często aktywowane przezeń z opóźnieniem i używane rzadko lub nawet wcale. Możliwość nadania PIN-u i aktywacji karty podczas jej wydania w oddziale banku oznacza, że żadne dodatkowe czynności nie są wymagane przed rozpoczęciem korzystania z karty.

 

 

Aby uzyskać więcej informacji o produktach związanych z Instant Issuance, proszę kliknąć jeden z poniższych linków.

 

 
Oprogramowanie Instant Issuance:   Urządzenia do personalizacji Instant Issuance:
Datacard CardWizard   Datacard FP65i Datacard SE48
 

 

 

 
 
      


 
 
j&j serwis wersja polska j&j serwis english version
DataCard | J&J Serwis